A politika mozi is, a magyar politika meg igazi horror. John Carpenter horrorfilmjeinek címein keresztül már a múltkor elkezdtük kis magyar politikai horrorunk leírását. Folytatás következik a nyolcvanas évek filmjeitől mindennapjainkra rimékelve:
A dolog (The Thing): a vezető kormánypárt identitása. Ez a valami liberális űrhajóval csapódik a antarktiszi (sarkalatos) jégbe, majd kiszabadulva bármivé képes átalakulni. Amihez hozzáér, azt lemásolja, konzervatív MDF-et, nyugdíjaspárti MSZP-t, egykulcsos SZDSZ-t akár. A bázison pedig eluralkodik a gyanakvás, ki még az igazi, és ki lett már dolog.
Csillagember (Starman): Lázár János, ki más. Messzi bolygóról indult, találkozott a Voyagerrel, és hallgatott az emberiség hívogató üzenetére, a Földön tanulja az emberi viselkedést, szerelembe esik egy földi nővel, felhasználja összes fényes golyót, majd visszatér az ő bolygójára. Eközben óriási karriert futhat be, határ a csillagos ég.
Nagy zűr Kis-Kínában (Big Trouble in Little China): a Budapestre települt magyar-kínaiak aggódhatnak: most már az igaziak jönnek. Itt mindig ribillió van, ha ázsiából jön valaki, ez volt régen a tatárokkal, törökökkel, pár hete pedig Gödöllőn ázsiai diplomaták hallgatták volna Orbán Viktort, el is ment az áram. Megnyugodhatnak már, ráadásul nyitottunk is feléjük. Az áramot lenyúló pofátlan villámot a rendőrség őrizetbe vette, de három nap múlva kiengedte. Hamarosan parlamenti albizottság (vagy az albizottság albizottsága) vizsgálja, hogy szándékosan keltett-e feszültséget, ártott-e Magyarország hírnevének.
A sötétség fejedelme (Prince of Darkness): erre túl sok jelentkező akadt, kegyelem nekik.
Elpusztíthatalanok (They Live): Gyurcsány Ferenc nem hagyja annyiban, elindul visszafoglalni a Földet a mindenhová beszivárgó csontvázarcú idegenektől. Az egész úgy kezdődött, hogy a 2006-os választások után talált egy adag napszemüveget, amin keresztül meglátta a valóságot, először az országban, újabban a pártjában.
Semmit a szemnek (Memoirs of an Invisible Man): a filmben rárobban valami reaktor a másnaposan szunyókáló főhősre, amitől láthatatlan ember lesz belőle. Hát valahogy így járt Mesterházy az ő pártjával.
Az őrület torkában (In the Mouth of Madness): a Századvég eltünteti a kapcsolatot valóság és fikció között, amikor a fülkeforradalmat tudományosan is alátámasztja. Még csak annyit a fülkeforradalomról, hogy a korábbi két forradalom a nyílt utcán zajlott, nekem speciel a fülke túl szűk, de megértem egyébként, ha valaki az ilyen helyeken is szereti csinálni.
Menekülés Los Angelesből (Escape from L.A.): Andy Vajna elmenekült a fertőből, a Nemzeti Együttműködés Rendszere kedvéért. Hát itt sokkal jobb, az biztos, álomból még több is van, mint Hollywoodban.
Ha tetszett az írás, csatlakozz a Politológusblog Facebook-csoportjához!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
luis5 2011.07.10. 14:10:46
regress 2011.07.10. 15:07:23
pástétom 2011.07.10. 20:11:44
politologus · http://politologus.blog.hu 2011.07.10. 21:07:41